Ankara deprem bölgesine 36 Tır ile destek verdi

Elazığ ve Malatya’da meydana gelen depremlerde mağdur olan bölge halkına Türkiye genelinden yardımlar devam ederken, Ankara Valisi Vasip Şahin Ankara’nın deprem bölgesine son giden 15 Tır ile birlikte toplam da 36 Tır dolusu yardımla destek verdiğini belirtti.

Ankara deprem bölgesine 36 Tır ile destek verdi
MOBİL REKLAM ALANI
A+
A-
28.01.2020

HABERETİMESGUT – Elazığ ve Malatya’da meydana gelen depremlerde mağdur olan bölge halkına Türkiye genelinden yardımlar devam ederken, Ankara Valisi Vasip Şahin Ankara’nın deprem bölgesine son giden 15 Tır ile birlikte toplam da 36 Tır dolusu yardımla destek verdiğini belirtti.

Ankara deprem bölgesine 36 Tır gönderdi

Elazığ ve Malatya’da meydana gelen depremlerde mağdur olan bölge halkı için yardım kampanyası Ankara’da Valilik aracılığı ile yürütüldü. Ankara kampanya kapsamında deprem bölgesine 36 tır ile destek verdi.

Tüm kuruluşlar elini taşın altına soktu

Başkent’te deprem bölgelerine yardım kampanyası kapsamında başta belediyeler olmak üzere siyasi partiler, sivil toplum örgütleri, yardım kuruluşları ve vatandaşlardan gelen yardımların taşındığı araçlar Ankara Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı önünden hareket etti.

Ankara deprem bölgesi için tek yürek oldu

Ankara’nın Elazığ ve Malatya’da meydana gelen depremlerde zor durumda olan depremzedelere yardım için tüm kuruluşların elini taşın altına soktuklarını belirten Ankara Valisi Vasip Şahin, “Ankara depremi haber alır almaz hemen yardım toplama hazırlıklarına başlamıştır. İl genelinde Kaymakamlıklarımız, Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyelerimiz, sivil toplum örgütlerimiz, Kızılay ve AFAD kurumumuz ortak çalışma yapmışlardır. Ankara, deprem bölgesi halkı için tek yürek olmuştur. Bu da Türk Milletinin birbirine bağlılığının bir göstergesidir. İçlerinde gıda, giysi, yatak, ısıtıcı ve acil ihtiyaçların bulunduğu kolilerin yüklü olduğu son 15 tırı daha deprem bölgesine gönderdik. Ankara bugüne kadar toplam 36 tır ile destek vermiştir” dedi.

MOBİL REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.