Ankara’da izinsiz asılan tabela ve totemler sökülüyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi cadde, sokak ve binaların dış cephelerine yönetmeliğe uymayarak izinsiz asılan tabela ve totemleri görüntü kirliliği yaratması sebebiyle kaldırıyor.

Ankara’da izinsiz asılan tabela ve totemler sökülüyor
MOBİL REKLAM ALANI
A+
A-
27.02.2020

HABERETİMESGUT – Ankara Büyükşehir Belediyesi cadde, sokak ve binaların dış cephelerine yönetmeliğe uymayarak izinsiz asılan tabela ve totemleri görüntü kirliliği yaratması sebebiyle kaldırıyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı İl genelinde yönetmeliğe uymayarak izinsiz asılan tabela ve totemleri görüntü kirliliği yaratması sebebiyle kaldırılıyor. Geniş çaplı yapılan çalışmada şu ana kadar 127 tabela ve totemin söküldüğü bildirildi.

İstanbul, Eskişehir ve Konya yolu temizlendi

Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri tarafından özellikle son 2 aylık dönemde Eskişehir, İstanbul ve Konya yolu üzerinde mevzuata aykırı asılan tabela ve totemler kaldırıldı.

Zabıta ekipleri tabela ve totemlerin işletme sahiplerine de idari tutanak tutarak kanuni işlem başlattı. Vatandaşların şikayetlerini de değerlendiren zabıta ekipleri binaların dış cephelerine de izinsiz tabela ve totem asanları takibe aldı.

Görüntü kirliliği ile mücadele başlatıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mustafa Koç, uygunsuz tabela ve totem asanları takibe aldıklarını belirterek yol ve kaldırım kenarındaki tabela ve totemleri direk kaldırdıklarını ifade etti. Koç, ana arterlerdeki çalışmaların tamamlanmasının ardından çalışmalara şehir içinde devam edeceklerini söyledi. Zabıta Daire Başkanlığı görüntü kirliliği ile mücadelesini sürdürecek.

MOBİL REKLAM ALANI
ETİKETLER: , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.