Badem Ağacı

A+
A-
02.03.2020
badem-agaci-cohen-corasanti

Kitabın Adı:  Badem Ağacı

Yazarı: Michelle Cohan Corasantı

İnandırıcılığı çok yüksek,etkisi etkisi uzun süre kendisini koruyan, azim ve umudun çok güzel anlatılmış acı bir hikayesi.

İsraillilerin işgal ettikleri Filistin topraklarında halkın zor ve korkunç yaşamını anlatırken cesaret, inanç dolu öyküsünü de gerçekliğiyle ortaya seriyor.

Ahmet Hamid, keskin zekasıyla etrafındakileri kendisine hayran bırakan 8 yaşında bir çocuktur. Fakat Filistin’in işgal altındaki topraklarında yaşayan ailesini ve sevdiklerini kurtarmak için elinden hiçbir şey gelmez.Üstelik her şeylerini kaybetme korkusuyla geçip giden umutlarını biraz daha söndürmektedir. Ahmet 12 yaşında iken babası tutuklanır, evleri yerle bir edilir. Annesine ve kardeşlerine bakar. Eve para götürebilmek için her türlü sefaletle mücadele eder.Bir de kardeşi Abbas inşaattan düşünce bütün yük üstüne binmiştir.Matematik, Fizik konusunda süper başarılı olan Ahmet Hamid ‘in hocası matematik kursuna katılmasını ister ve kazanır.

İsrail’de bir üniversiteye gider. Orada da karşılaştıkları zorluklarla mücadele eder. Burada İsrail’li Nora ile tanışır. Babası dışında kimse Nora ile evlenmesini istemez. Ama evlenirler.Nora’nın nasıl barışçıl biri olduğunu yaptığı mücadeleyle görmüşlerdir.

Yıllar sonra Nora İsrailliler tarafından öldürülür ve Ahmet Hamid kendisini sadece işine verir.Yerleştiği Amerika’dan yine ailesine yardımcı olmaktadır. Gazze’ye gider.Yeğeniyle tanışır ve kendisine benzeyen yeğenini Amerika’ya götürüp okutmak ister.

İnsanlığın kalbine hüzün olarak dokunan,okunası bir kitap.

MOBİL REKLAM ALANI
YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
18 Aralık 2019
10 Aralık 2019
25 Mart 2020
23 Kasım 2019
23 Ocak 2020
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.