Başkan Demirel Türk Tarih Parkı ve Müzesi hakkında bilgilendirdi

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel beraberindeki meclis üyeleriyle Türk Tarih Parkı ve Müzesinde incelemelerde bulundu. Demirel Bağlıca’da yükselen dev proje hakkında açıklamalarda bulundu.

Başkan Demirel Türk Tarih Parkı ve Müzesi hakkında bilgilendirdi
MOBİL REKLAM ALANI
A+
A-
07.07.2020

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel meclis üyeleri ile beraber Bağlıca Mahallesi’nde yapımı devam eden Türk Tarih Parkı inşaatı ve müzesinde incelemelerde bulundu. Demirel 55 bin metre karelik alana sahip örnek proje hakkında detaylı bilgiler verdi.

turk-tarih-parki-acik-hava-muzesi

Tarihimize ışık tutan dev proje

Başkan Demirel, “Türk Tarih Parkımız ve Müzemiz Ergenekon’dan günümüz Cumhuriyetine uzanan tarihimizin dönüm noktalarından biri olacaktır. Burada bulunan heykel, rölyef, anıt ve vesikalar tarihimizi yansıtmaktadır. Çalışmalarımızda Üniversitelerimizdeki değerli tarih hocalarından ve Enstitülerimizden yararlanmaktayız. Bilgiyi doğru kaynaklardan alıyoruz. Parkımızda Göktürk Devleti alanımız, 1453 Fetih alanımız, 17 Büyük Türk Devletleri alanımız, Büyük Türk Düşünürleri alanımız, İslamiyet Dönemi Önemli Türk Büyükleri alanımız, Türk Cumhuriyetlerini temsil eden 7 Türk Büyükleri alanlarımız ve Kurtuluş Savaşı alanımız ile Çanakkale Savaşı alanımız yer almaktadır” dedi.

turk-tarih-parki-kapali-muzesi

Kapalı müze de olacak

Demirel, “Projemizde Göktürk, Selçuklu, Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun Yaşar Zeynalov gibi dünyaca ünlü ressamların panoramik resimleri bulunmaktadır. Açık hava müzemizin yanı sıra 7 bin metre karelik alana ait kapalı müzemizde hizmet verecektir. Müzemizde 650 kişilik konferans salonu, çok amaçlı sanatsal sergi salonu, içinde 10 bin kitap bulunan kütüphane yer alacaktır” şeklinde konuştu.

Projeyi yakından inceleme fırsatı bulan meclis üyeleri Başkan Demirel’i tebrik ettiler.

MOBİL REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.