Başkan Enver Demirel Türk Tarih Parkı ve Müzesi inşaatında incelemelerde bulundu

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel yapımı devam eden Türkiye’nin örnek projelerinden Türk Tarih Parkı ve Müzesi inşaatında incelemelerde bulundu.

Başkan Enver Demirel Türk Tarih Parkı ve Müzesi inşaatında incelemelerde bulundu
MOBİL REKLAM ALANI
A+
A-
14.10.2020

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel tamamlanma aşamasına gelen Türk Tarih Parkı ve Müzesi inşaatını yerinde inceledi. Demirel çalışmalar hakkında şunları söyledi, “Yapımı devam eden Türk Tarih Parkı ve Müzesi Türk Dünyası’nın örnek projelerinden biri olma özelliği taşıyor. Biz burada tarihimizin derinliklerine inerek Ergenekon’dan Cumhuriyet’e ve günümüze kadar gelen heykel, rölyef, anıt gibi değerlerimizi platformlar da ziyaretçilerimize sunuyoruz. Projeyi başta Ankara olmak üzere Ülkemize kazandırmanın haklı gururunu yaşamaktayım” dedi.

Proje eşsiz özellikleri bünyesinde taşıyor

Başkan Demirel projenin özelliklerinden de bahsetti, “Türk Tarih Parkı ve Müzesi’nde Ergenekon’dan Cumhuriyet’e kadar uzanan sürede heykel, rölyef, tarihi vesikalar ve anıtları ve bu değerlerin oluşumunu anlatacağız. Parkımızda Göktürk Devleti alanımız, 1453 Fetih alanımız, 17 Büyük Türk Devleti’nden oluşan alanımız, Büyük Türk Düşünürleri Alanımız, İslamiyet Dönemi Türk Büyükleri alanımız, Türkiye Cumhuriyetlerini temsil eden 7 Türk Büyükleri alanımız, Kurtuluş Savaşı alanımız ve Çanakkale Savaşı Alanımız bulunuyor. 7 bin metre karelik kapalı alana oturan müzemizin içinde 650 kişilik konferans salonu, çok amaçlı sanatsal sergi salonu ve 10 bin kitaplık kütüphane de yer alacak” dedi.

turk-tarih-parki-ve-muzesi

ergenekon-tarihi

cumhuriyet-tarihi

turk-tarihi-etimesgut-ta-yasatilacak
MOBİL REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.