Can Çolak İnstagram hesabından takipçilerinin sorularını cevapladı

CHP Etimesgut Gençlik Kolları Başkanı Can Çolak İnstagram hesabı üzerinden takipçilerine soru cevap yaptı. Çolak kendisi ve çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Can Çolak İnstagram hesabından takipçilerinin sorularını cevapladı
MOBİL REKLAM ALANI
A+
A-
05.07.2020

CHP Etimesgut Gençlik Kolları Başkanı Can Çolak İnstagram hesabı üzerinden takipçilerine soru cevap yaptı. Çolak kendisi ve çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

SORU: Partiye ne zaman üye oldunuz?

CEVAP: Partiye 2010 yılında Ankara’nın Yenimahalle İlçesinde üye oldum. 15 yaşında partiye gelip gitmeye başladım. Eski adıyla Lise Komisyonu, yeni adıyla Halk Lisesi’nde görev aldım. Partiye üye olduğumda 18 yaşındaydım. Daha sonra Etimesgut’a taşındım ve burada da çeşitli görevlerde bulundum. Seçim sonuçları giriş sorumlusu, okul sorumlusu ve sandık görevlerinde bulundum. 7 Temmuz 2019 yılında yapılan 2. Olağanüstü Genel Kurul seçimlerinde şimdi ki ilçe başkanımız Onur Öktem’in listesinden ilçe başkan yardımcılığına seçildim. Görevim bittikten sonra CHP Etimesgut Gençlik Kolları Başkan adayı oldum ve seçildim. Halen gençlik kolları başkanı olarak görev yapmaktayım.

SORU: Parti de unutamadığınız anınız var mı?

CEVAP: O kadar çok anım var ki 15 yıldır Cumhuriyet Halk Partisinde (CHP) de siyaset yapıyorum. Çeşitli görevler aldım. Parti çalışmalarında ailemizden fedakârlık ederek gece gündüz çalıştık. Örnek vermek gerekirse Adalet Yürüyüşü, Yalova da tekrarlanan seçimler gibi…

SORU: Örgüt ve örgütlenme modeliniz nelerdir?

CEVAP: Örgüt ve örgütlenme modelimizde Etimesgut’u 4’e böldük.

 1. Bölge Merkez Bölge
 2. Bölge Elvan ve Elvan kent Bölgesi
 3. Bölge Eryaman Bölgesi
 4. Bölge Atayurt, Bağlıca, Yapracık Bölgeleri

Bunların atamasını gerçekleştirdik, bunların dışında 36 genç arkadaşımızı mahalle temsilciliklerine atadık.

SORU: Komisyonlardan bahsetmişsiniz. Komisyonlarınız nasıl işliyor? Kaç komisyonunuz var?

CEVAP: Bilindiği üzere pandemi sürecinde hem ülkemiz hem de dünya zor bir süreçten geçti. Biz bu pandemi sürecinde boş durmadık. Sosyal medyadan Etimesgut’ta ki hemşehrilerimiz ve partimize canlı yayın üzerinden ulaştık. Soru ve cevap ile konserler düzenledik. Normalleşme sürecine girdiğimizde Ramazan Bayramın da 100 esnafımızla ve Etimesgut’taki hemşehrilerimizle bayramlaştık. Bu hafta ise muhtar ziyaretleri, Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ziyaretlerine başlıyoruz. Hedeflerimiz arasında sıkmadık el, dokunmadık insan bırakmamak var. Cumhuriyet Halk Partisini iktidar yaparak, Etimesgut’ta iktidar olmak. Komisyonlarımızı pandemi sürecinden sonra faal duruma getirdik, üretiyoruz ve bir yandan da her şey Etimesgut halkı için diyoruz.

SORU: Komisyonlarınız mevcut ve faal durumda mı?

CEVAP: Evet. Komisyonlarımız faal durumdadır ve şöyledir:

 1. STK Komisyonu
 2. Spor Komisyonu
 3. Projeler Komisyonu
 4. Eylem ve Etkinlik Komisyonu
 5. Örgüt ve Örgütlenme Komisyonu
 6. Eğitim Komisyonu
 7. Sosyal Medya Komisyonu
MOBİL REKLAM ALANI
YORUMLAR

 1. Mertcan dedi ki:

  Etimesgutta can kattığın için teşekkür ederiz