Demirel: “Sağlıklı gelişime büyük önem veriyoruz”

Etimesgut Belediyesi ile Ankara Şehir Hastaneleri ortak çalışmasıyla okullarda başlatılan sağlıklı bireyler için görme taraması testini yakından incelemek için Belediye Başkanı Enver Demirel Şehit Seçkin Çil Anaokulu’na ziyaret gerçekleştirdi.

Demirel: “Sağlıklı gelişime büyük önem veriyoruz”
MOBİL REKLAM ALANI
A+
A-
26.11.2019

Etimesgut Belediyesi ve Ankara Şehir Hastaneleri ortak çalışmasıyla okullarda yürütülen göz tarama testleri için Şehit Seçkin Çil Anaokulu’na giden Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel burada miniklerle bir araya geldi. Sağlıklı nesillerin yetişmesi için Belediyenin tüm olanaklarını kullandıklarını belirten Demirel yeni neslin sağlıklı yetişmesi gerektiğine vurgu yaptı ve belediyenin başlattığı göz sağlığı için tarama testleriyle ilgili konuştu. “Belediyemiz ile Ankara Şehir Hastaneleri ortak çalışmasıyla okullarda başlatılan ücretsiz göz, dil ve konuşma testlerinde 200 bin çocuğumuzu taramayı hedefliyoruz” dedi.

Çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutuyoruz

Belediye Başkanı Enver Demirel belediyeye bağlı etiSEM biriminin yaptığı çalışmalarla ilgili de konuştu. “etiSEM birimimizde mesleki ve beceri eğitimleri düzenliyoruz. Başta çocuklarımız olmak üzere gençlerimizi beceri kazanacakları çalışmalara ve spora yönlendiriyoruz. Bu sayede onları kötü alışkanlıklardan uzak tutuyoruz. Merkezimizde düzenlenen futbol, basketbol, masa tenisi, kickbox, judo, tenis, yüzme ve karate branşlarında ki eğitimlerimizle çağdaş ve sağlıklı bireylerin topluma kazandırılması yönünde çaba harcıyoruz. Yine birimimizdeki kütüphanede onların kültürlü birer birey olarak yetişmelerine olanak hazırlıyoruz” dedi.

MOBİL REKLAM ALANI
ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.