Emekli maaşlarına aile yardımı geliyor

Emekli maaşlarına aile yardımı gündeme geldi. Türkiye Emekliler Derneği Başkanlığı tarafından emeklileri aile yardımından yararlandıracak teklif Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK) tarafından görüşmeye alındı.

Emekli maaşlarına aile yardımı geliyor
MOBİL REKLAM ALANI
A+
A-
30.01.2020

HABERETİMESGUT – Emekli maaşlarına aile yardımı gündeme geldi. Türkiye Emekliler Derneği Başkanlığı tarafından emeklileri aile yardımından yararlandıracak teklif Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK) tarafından görüşmeye alındı.

Aile yardımından yararlanmak isteyen Emeklilerin talebini Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK)’ye ileten Türkiye Emekliler Derneği Başkanlığı toplantıdan çıkacak sonucu merakla bekliyor.

Emekliler 405 TL ek gelire kavuşacak

Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK) tarafından Emeklilerin maaşlarına yansıtılacak aile yardımı kabul edilirse Emekliler maaşlarına ek 405 TL aile yardımı alabilecek. Emekli maaşlarına verilecek aile yardımı kararlaştırılırsa çalışmayan eş için emekliler 332 TL. ilave olarak ta 6 yaş ve üstü çocuklar içinde 36.52 TL alacak. Eşi çalışmayan 2 çocuğu 6 yaş ve üstü olan emekliler de 405 TL maaşlarına ek olarak aile yardımı alabilecek.

MOBİL REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.