Etimesgut Müftülüğü’ne Nihat Kök atandı

Etimesgut Müftüsü Yunus Can Hoca’nın emekliliğe ayrılmasının ardından boşalan müftülük görevine Bolu İl Müftü Yardımcısı Nihat Kök atandı.

Etimesgut Müftülüğü’ne Nihat Kök atandı
MOBİL REKLAM ALANI
A+
A-
08.02.2020

HABERETİMESGUT – Etimesgut Müftüsü Yunus Can Hoca’nın emekliliğe ayrılmasının ardından boşalan müftülük görevine Bolu İl Müftü Yardımcısı Nihat Kök atandı.

Geçtiğimiz günlerde emekli olan Etimesgut Müftüsü Yunus Can Hoca’dan boşalan göreve Bolu İl Müftü Yardımcısı Nihat Kök atandı. 2015 yılından bugüne kadar Bolu İl Müftü Yardımcılığı görevini yürüten Nihat Kök ilçemize gelerek yeni görevine başladı.

Nihat Kök kimdir?

Etimesgut Müftülüğü’ne atanan Nihat Kök 1969 Ordu’nun Korgan Aşağı Kozpınar Köyü doğumludur. Samsun İmam Hatip Lisesini bitirdikten sonra Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1997 yılında mezun olan Nihat Kök Trabzon Akçaabat Darıca İhtisas Eğitim Merkezi’nde ihtisasını tamamlamıştır. Daha sonra Kars Kağızman Vaizlik, Şanlıurfa Suruç, Kütahya Çavdarhisar İlçe Müftülükleri ve Kütahya İl Müftü Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. Son görev yeri Bolu İl Müftü Yardımcılığı olan Nihat Kök Etimesgut İlçe Müftülüğü’ne atanmıştır. Müftü Nihat Kök evli ve üç çocuk babasıdır. Murat KÖRHASAN / HABERETİMESGUT.COM

MOBİL REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.