Etimesgut Türk Tarih Müzesi’ne ilgi büyüktü

Etimesgut Türk Tarih Müzesi bugün akademisyenleri ağırladı. Yapımında son aşamaya gelen müzeye bilim insanları tam not verdi.

Etimesgut Türk Tarih Müzesi’ne ilgi büyüktü
MOBİL REKLAM ALANI
A+
A-
29.10.2020

Etimesgut Türk Tarih Müzesi bugün akademisyenleri ağırladı. Yapımında son aşamaya gelen müzeye bilim insanları tam not verdi.

Etimesgut’ta “Uluslararası Türk Kültür ve Sanatı Sempozyumu” açılışının ardından akademisyenler Bağlıca mahallesinde halen yapımı devam eden Türk Tarih Müzesi’ni gezdiler. Türkiye’de örnek projelerden olan Müze akademisyenler ve bilim insanlarından tam not aldı.

Geziye Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Birol Çetin, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Aydınlı, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan, TOBB Ekonomi ve Teknoloji (ETÜ) Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Sarınay, Ostim Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek, THK Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Erbay, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin ve öğretim görevlileri katıldı. Belediye Başkanı Enver Demirel misafirlere Türk Tarih Müzesi’ni gezdirdi. Müze hakkında bilgilerde veren Demirel, “Türk tarihinin gelecek nesillere en doğru şekilde aktarılmasında yol gösterici olan ve önemli rol oynayan Türk Tarih Müzemiz Ergenekon’dan Cumhuriyet’e ve günümüze kadar heykel, rölyef, bilgi panoları, anıtlar ve vesikaları bir platform içinde bizlere sunmaktadır. Müzemizde Göktürk Devleti alanımız, 1453 Fetih Alanımız, 17 Büyük Türk Devletleri Alanımız, Büyük Türk Düşünürleri Alanımız, İslamiyet Dönemi Önemli Türk Büyükleri Alanımız, Türk Cumhuriyetlerini temsil eden 7 Türk Büyükleri Alanlarımız ve Kurtuluş Savaşı Alanımız ile Çanakkale Savaşı Alanımız yer almaktadır.  7 bin metre karelik kapalı müzemiz de 650 kişilik konferans salonu, çok amaçlı sanatsal sergi salonu, 10 bin kitaplık bir kütüphane ve birçok donatı hizmet verecektir” dedi.

turk-tarih-muzesini-gezdiler

turk-tarih-muzesi-heykel

turk-tarih-muzesi-ergenekon

turk-tarih-muzesi-canakkale-savasi
MOBİL REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.