Etimesgut’ta haşere ile mücadele devam ediyor

Etimesgut Belediyesi’nin araç filosuna dahil olan kobra dezenfeksiyon ve ilaçlama aracıyla hem haşere ile hem de koronavirüs ile mücadele yapılıyor.

Etimesgut’ta haşere ile mücadele devam ediyor
MOBİL REKLAM ALANI
A+
A-
10.07.2020

Etimesgut Belediyesi araç filosuna yeni katılan larva, karasinek, sivrisinek ve farklı türlerdeki haşereler ile koronavirüs te de etkili olan kobra dezenfeksiyon aracı ilçenin tüm mahallelerini dolaşıyor. Oynar başlığı ile aşağı ve yukarı ilaçlama yapabilen araç ortalama 50 ile 70 metre menzile kadar da etkili olabiliyor.

etimesgut-belediyesi-dezenfeksiyon-ve-ilaclama-araci

10 ton ilaç alma kapasitesine sahip kobra dezenfeksiyon aracında Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Müdürlüğü’nden onaylı insan sağlığına zarar vermeyen ilaçlar kullanılıyor.

Kobra dezenfeksiyon ve ilaçlama aracının Etimesgut’a hayırlı olmasını dileyen Belediye Başkanı Enver Demirel,  “Yeni aracımız hem koronavirüs te , hem de haşere ile mücadelede başarı oranımızı artıracaktır. Aracımız belirlediğimiz program dahilinde İlçedeki 36 mahallede ilaçlama yapmaktadır. Araç filomuzdaki diğer dezenfekte ve ilaçlama araçları da aynı anda çalışmaktadır” dedi.

MOBİL REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.