Etimesgut’ta Hocalı Katliamı şehitleri törenle anıldı

Etimesgut Belediyesi ile Azerbaycan Büyükelçiliği Hocalı Katliamının 28. Yılında anma töreni düzenledi. Gecede Hocalı Soykırımının belgeseli de belgelerle yayınlandı.

Etimesgut’ta Hocalı Katliamı şehitleri törenle anıldı
MOBİL REKLAM ALANI
A+
A-
27.02.2020

HABERETİMESGUT – Etimesgut Belediyesi ile Azerbaycan Büyükelçiliği Hocalı Katliamının 28. Yılında anma töreni düzenledi. Gecede Hocalı Soykırımının belgeseli de belgelerle yayınlandı.

Etimesgut Belediyesi ile Azerbaycan Büyükelçiliği’nin Etimesgut Belediyesi Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlediği Hocalı Katliamı Anma Programına Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Azerbaycan Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçisi Hazar İbrahim, MHP Genel Başkan Başdanışmanı 25-26. Dönem MHP Osmaniye Milletvekili Prof. Dr. Ruhi Ersoy, TBMM Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu Üyesi 23, 24, 25, 26. Dönem AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, Giresun Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ramazan Erhan Güllü katıldı.

“Her platformda anlatmalıyız”

Anma Töreninde konuşma yapan TBMM Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu Üyesi 23, 24, 25, 26. Dönem AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar şunları söyledi, “Hocalı meselesi insanlık meselesidir. Hocalı katliamında şehit olan Türk ve Müslüman kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bu soykırımı her platformda anlatmalıyız” dedi.

“28 yıldır acımız dinmedi”

Azerbaycan Cumhuriyeti Türk Büyükelçisi Hazar İbrahim yaptığı konuşmada, “Hocalı Katliamının 28. Yılında acımız büyük. Azerbaycan’ın tüm meselelerinde Türkiye’yi yanımızda görmek bizleri mutlu ediyor. Hocalı katliamının yıldönümünde anma programına ev sahipliği yapan Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel’e teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Giresun Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Aygün Attar ise 28 yıldır ağıt yaktıklarını ifade ederek Hocalı katliamını unutmamaları gerektiğini belirterek masum insanların katledilerek şehit edilmesine vurgu yaptı.  

Anma Programında konuşma yapan Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel ise Türk dünyasının birlik olmasını beklediklerini ifade ederek Hocalı katliamında hayatını kaybeden soydaşlarımıza Allah’tan rahmet diledi.

MOBİL REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.