Etimesgut’un değerlerinden Türk Tarih Müzesi’ni gezdiler

Etimesgut’tan tarihe ışık tutan Türk Tarih Müzesi’ni gezen MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, MHP Ankara Milletvekili, MHP Kadın Kolları Koordinatörü Nevin Taşlıçay, MHP Afyon Milletvekili Mehmet Taytak ve Ankara Ülkü Ocakları Başkanı Abdullah Yüksel Türk Tarih Müzesi’nde incelemelerde bulundular.

Etimesgut’un değerlerinden Türk Tarih Müzesi’ni gezdiler
MOBİL REKLAM ALANI
A+
A-
26.10.2020

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, MHP Ankara Milletvekili, MHP Kadın Kolları Koordinatörü Nevin Taşlıçay, MHP Afyon Milletvekili Mehmet Taytak, Ankara Ülkü Ocakları Başkanı Abdullah Yüksel ve parti mensupları Türk Dünyası’na değer katan, tarihe ışık tutan, örnek projelerden Türk Tarih Müzesi’nde incelemelerde bulundular.

Etimesgut Belediyesi tarafından Bağlıca Mahallesi’nde yapımı devam eden Türk Tarih Müzesi’ni çok beğendiklerini ifade eden MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, “Türk Tarihine ve Kültürüne büyük katkısı olan Müzenin yapımında emekleri bulunan ve yoğun mesai harcayan Enver Demirel’i tebrik ediyorum. Bu eserin her karışında tarihin izleri bulunmaktadır. Gezerken büyük heyecan ve mutluluk duydum” dedi.

Türk Dünyası’na örnek proje

Belediye Başkanı Enver Demirel misafirlere projenin detayları hakkında bilgi verirken şunları söyledi, “Projemiz Türk Dünyası’nın eşsiz örneklerinden biridir. Türk Tarih Müzesi’nde Ergenekon’dan Cumhuriyet’e ve günümüze heykel, rölyef, anıt, bilgi panoları ve vesikalar bulunmaktadır. Çalışmalarımızı Tarihçi Akademisyenlerden oluşan Akademik Çalışma Kuruluyla beraber yürütüyoruz. Türk Tarih Parkı Müzemizde Göktürk Devleti alanımız, 1453 Fetih Alanımız, 17 Büyük Türk Devletleri Alanımız, Büyük Türk Düşünürleri Alanımız, İslamiyet Dönemi Önemli Türk Büyükleri Alanımız, Türk Cumhuriyetlerini temsil eden 7 Türk Büyükleri Alanlarımız, Kurtuluş Savaşı Alanımız ve Çanakkale Savaşı Alanımız yer alıyor. Göktürk, Selçuklu, Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu, Yaşar Zeynalov gibi dünyaca ünlü ressamların panoramik resimleri ile anlatılıyor. 7 bin metre karelik kapalı müzemiz de yer alıyor. Müze içerisinde 650 kişilik konferans salonu, çok amaçlı sanatsal sergi salonu, 10 bin kitaplık bir kütüphane ve birçok donatı hizmet verecek. Türk Tarih Müzemiz aynı zamanda eğitim amaçlı da hizmet verecek. İlkokul çağındaki bir çocuğu da, lise ve üniversite eğitimi gören gencimize de tarihi araştırma yapan akademisyenlerimize de kaynaklık edecek çok kapsamlı bir çalışmadır” dedi.

turk-tarih-parki-muzesi

turk-tarih-parki-ergenekon

turk-tarih-parki-cumhuriyet

turk-tarih-muzesi-konferans-salonu

turk-tarih-muzesi-canakkale-savasi

turk-tarih-muzesi
MOBİL REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.