DOLAR 8,0863
EURO 9,7107
ALTIN 452,16
BIST 1.409
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 18°C
Mevzi Sağanak
Ankara
18°C
Mevzi Sağanak
Cum 16°C
Cts 20°C
Paz 25°C
Pts 23°C

etiSEM’den Açık ve Genel Duyuru

etiSEM ve bağlı eğitim ve öğretim birimlerimizde, COVİD-19 salgını nedeniyle alınan tedbirler doğrultusunda, 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı Güz ve Bahar Dönemine ait çalışma takvimi Türkiye Cumhuriyeti MEB ve diğer ilgi kurumlarımızın alabileceği karar hükümleri saklı kalmak üzere Başkanlık Makamının Oluru ile etiSEM Telafi Eğitim Programı (TEP)’nı, 19 Ekim 2020 Pazartesi günü başlatılmıştı.

etiSEM’den Açık ve Genel Duyuru
20.11.2020
A+
A-

etiSEM ve bağlı eğitim ve öğretim birimlerimizde, COVİD-19 salgını nedeniyle alınan tedbirler doğrultusunda, 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı Güz ve Bahar Dönemine ait çalışma takvimi Türkiye Cumhuriyeti MEB ve diğer ilgi kurumlarımızın alabileceği karar hükümleri saklı kalmak üzere Başkanlık Makamının Oluru ile etiSEM Telafi Eğitim Programı (TEP)’nı, 19 Ekim 2020 Pazartesi günü başlatılmıştı.

Bilindiği üzere;

1) Etimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi (etiSEM) ve bağlı birimleri 2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı, Devletimizin ilgili kurumları tarafından Küresel düzeyde COVİD-19 salgını nedeniyle alınan tedbirler doğrultusunda 16.03.2020 tarihi itibariyle 2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı Güz Dönemi Devam Eden ve Bahar Dönemi Yeni Başlayan Mesleki Gelişim ve Beceri Edindirme Amaçlı Destekleme ve Yetiştirme Kurs Programları yaygın eğitim hizmetinin verilmesi durdurulmuştu.

2) Alınan tedbirlerle, 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı Güz Dönemi; 2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı Güz Dönemi açılmış devam eden ve Bahar Dönemi ise yeni başlayan kursların kursiyerlerinin/öğrencilerinin eksik konu ve kazanımları ile öğrenme kayıplarının giderilmesine yönelik “TELAFİ EĞİTİM PROGRAMI” hazırlanmış, mücbir sebepler hariç, aynı birim, aynı eğitim ve kurs ortamı, aynı eğitimciler ve -kronik rahatsızlığı bulunmayan ve 65 yaş üzerinde olmayan- aynı öğrencilerle “yeni normal şartlarının gereklerine uygun olarak” etiSEM Birimlerinde başlatılmıştı. 

3) 2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı Güz Dönemi açılmış devam eden ve Bahar Dönemi ise yeni başlayan kursların Kursiyerlerinin/Öğrencilerinin bir önceki eğitim ve öğretim yılına dair eksik konu ve kazanımları ile öğrenme kayıplarına ilişkin hazırlanan “Telafi Eğitim Programı” Öğrenciler / Kursiyerler için 19 Ekim Pazartesi günü başlatılıp ve 24 Ocak 2021 Pazar günü tamamlanması planlanmıştı.

4) Ancak; Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin ilgili kurumları tarafından Küresel düzeyde COVİD-19 salgını nedeniyle alınan YENİ TEDBİRLER doğrultusunda 23.11.2020 Pazartesi günü itibariyle eğitim hizmetlerinin veriliş usul ve esasları yeniden belirlenmiştir.

Bu kapsamda; etiSEM Birimlerinde yürütülen eğitim hizmetlerinin BAŞKANLIK Makamının Uygun görmesi ile aşağıdaki şekilde yapılmasına karar verilmiştir. 

a) Söz konusu etiSEM Birimlerimizde Kursiyer Öğrencilerimizle ilgili olarak başlatılan Yüz Yüze Eğitim uygulamamız alınan karar doğrultusunda durdurulmuştur.

b) etiSEM Uzaktan Eğitim Portalı olarak hizmet veren kısa adı etiUZEM olan Etimesgut Belediyesi Uzaktan Eğitim Merkezi Çevrimiçi (Online) eğitim hizmetimiz devam edecektir.

c) etiSEM’de farklı alan ve kurslardan halihazırda Yüz Yüze Eğitim hizmeti alan kursiyer öğrencilerimiz için uygun olan alan ve kurs programlarımızdan bazılarının etiUZEM Uzaktan Eğitim’e geçişleri yapılabilecektir. Planlanan bu hizmetimizle ilgili olarak hazırlıklar tamamlandıkça 23 Kasım 2020 Pazartesi günü itibariyle etiSEM Birimlerimiz üzerinden eğitimcilerimiz ve kursiyer öğrencilerimiz bilgilendirilecektir.

d) etiDEM-Etimesgut Belediyesi Destek Eğitim Merkezi hizmetlerinden yararlanan öğrencilerimiz için etiUZEM Uzaktan Eğitim desteği verilmesi planlanmıştır. Planlanan bu hizmetimizle ilgili olarak hazırlıklar tamamlandıkça 23 Kasım 2020 Pazartesi günü itibariyle etiDEM Birimlerimiz üzerinden eğitimcilerimiz ve kursiyer öğrencilerimiz bilgilendirilecektir.

İş ve sosyal hayatınızda başarı ve sağlık dileklerimizle bilgilerinizi rica ederiz.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.