Hakan Akçam “Yetki belgesi olmayan emlakçılara itibar etmeyiniz”

Etimesgut Emlak Müşavirliği Derneği Başkanı ve Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Odası Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Akçam tüketicilere gayrimenkul alım satımında dikkatli olmaları yönünde uyarılarda bulundu.

Hakan Akçam “Yetki belgesi olmayan emlakçılara itibar etmeyiniz”
MOBİL REKLAM ALANI
A+
A-
05.10.2020

Etimesgut Emlak Müşavirliği Derneği Başkanı ve Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Odası Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Akçam gayrimenkul alım satımında yeterlilik belgesi olmayan kişi ve kuruluşlara itibar edilmemesi konusunda tüketicileri uyardı.

Akçam yaptığı açıklamada “Tüketicilerimizin emlak alım satımında dikkatli olmalarını istiyoruz. Vergi dairesine, emlakçılar odasına kaydı olmayan ve emlak danışmanlığı yapabilmesi için yeterlilik belgesi bulunmayan, Ticaret Bakanlığı’ndan Taşınmaz Ticaret Yetki Belgesi olmayan kişi ve kurumlara itibar edilmemesi, alışveriş yapılmaması gerekmektedir. Bu kişiler hakkında mutlaka yetkili kurumlara şikayette bulununuz. Bu bir vatandaşlık görevidir. Emlak danışmanı olmayıp emlak işleriyle uğraşan kişiler için 2 yıl hapis ve 30 bin lira para cezası verilmektedir. Bu konularda tüketicilerimizi, müşterilerimizi ve meslektaşlarımızı uyarmak istiyorum” dedi.

MOBİL REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.