İyi Parti’de kongre süreci hızla ilerliyor

İyi Parti Nisan ayına kadar ilçe kongrelerini, Mayıs ayı sonu itibariyle de il kongrelerini bitirmeyi hedefliyor. Partinin 2. Genel Kurultayının ise Haziran ayı’nda yapılması planlanıyor.

İyi Parti’de kongre süreci hızla ilerliyor
MOBİL REKLAM ALANI
A+
A-
19.02.2020

HABERETİMESGUT – İyi Parti Nisan ayına kadar ilçe kongrelerini, Mayıs ayı sonu itibariyle de il kongrelerini bitirmeyi hedefliyor. Partinin 2. Genel Kurultayının ise Haziran ayı’nda yapılması planlanıyor.

Kongre tarihini Genel İdare Kurulu belirleyecek

İyi Parti tüm yurtta Şubat ayı itibariyle il ve ilçe kongrelerine ağırlık verdi. Delege seçimlerinin ardından başlatılan kongre sürecinde Nisan ayı itibariyle ilçe kongreleri, Mayıs ayı itibariyle de İl kongrelerinin yapılması hedefleniyor. İyi Parti’nin Haziran ayında yapılması planlanan 2. Olağan Büyük Kongresine ilişkin kararı ise Genel İdare Kurulu (GİK) verecek.  

Kadınlara yer verilecek

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in talimatıyla delege seçimlerinde parti tüzüğüne bağlı kalınıyor. Buna göre il, ilçe, belde, kurultay delegeliği, Merkez Disiplin Kurulu ve İl Disiplin Kurulları üye seçimlerinde cinsiyet kotası gereği yüzde 25 kadınlara yer verilmesi hedefleniyor.

MOBİL REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.